Oppfølging av pallekarmene våre
Det spirer og gror godt i pallekarmene vi har ved gapahuken på butikken. Her har vi purre, sellerirot, sukkererter, salat, gulrot, rødbeter, knutekål, reddiker og blomkål.
En litt våt ettermiddag samlet bygdeḱvinnelaget seg ved gapahuken for å ordne på pallekarmene våre og gjøre de siste oppgavene.
Vi gikk igjennom hva vi gjorde i fjor når vi laget pallekarmene; papp i bunnen, kvist og kvast, tørt lauv og øverst et lag med jord. Sukkerertene får noe å klatre i.
Vi plantet litt nytt og høstet allerede reddiker og salat. Det vokser godt i pallekarmene og frøene vi sådde for et par uker siden spirer.
Vi har også plantet en bjørnerot, som er en flerårig urt. Vi satte også poteter i halm og jord. Oliventreet som står her har hatt det ganske kaldt, og ser litt tufs ut.
Vi avsluttet med rabarbragrøt og smuldrepai - og kokte kaffe på bålpanna.