Medlemsmøte 14. oktober 2026
Gunvor ønsket velkommen både til møte, og til høsten som er kommet. Bordene var pyntet med høstens farger. Det var 18 medlemmer på møtet.
Mye har skjedd siden forrige møte. Skare kyrkje feiret 100 år . Flott feiring med festgudstjeneste og festmiddag på Grendahuset etterpå. Gaven, Prosisjonskors fra lagene i bygda ble tatt godt imot. Flere av medlemmene var tilstede på begge deler. Vi hadde også med Brynhild og Turid på kjøkkenet.
Neste møte, er det allerede årsmøtet. Valgkomite er Torill og Anne Marie.
Kari Kvand. leste referat fra forrige møtet og fra siste styremøtet. Referat ble godkjent, takk til Kari for utfyllende og godt referat.
Etter forrige møte har vi hatt strikkeopplæring og laging av betasuppe sammen med elever på Skare skule. Rektor ved skolen har spurt om SBK vil være med 29. oktober ifbm Nøysom-prosjektet. Da blir det laging av betasuppe for alle elever og tilsette. SBK stiller med 7 medlemmer, kanskje blir det noen til. Dette gleder vi oss til. Alltid kjekt å være sammen med elevene.
Det blir epletur til eplebonden Reidar den 27. oktober. Felles lunsj etterpå.
TV-aksjonen er søndag 18. oktober. SBK har fått spørsmål om noen kan stille som bøssebærere.
Skolen ved SFO ønsket dukkeklær til dukkene på SFO. Så nå har medlemmene strikket flotte klær til dukkene. Blir overlevert på Nøysom-dagen.
Tusen takk til Kari Kvam., Marit og Tone for kaffe og vaffelservering. Marit hadde også laget Gomme, som smakte nydelig. Loddsalg ble det også med fine gevinster.
Møtet ble avsluttet med sangen De nære ting og Kari Kvan. leste diktet Potet av Inger Hagerup. Takk for godt møte og ei hyggelig stund.
Hilsen Tone, referent