Hopp til hovedinnhold

Skare Bygdekvinnelag

Sommertur til Haukeliseter Fjellstue tirsdag 17. juni 2025

Enda ett år er gått og vi var igjen samlet i "Moen" klar for sommerturen.  Vi var 11 medlemmer som deltok.  I år ble det Haukeliseter Fjellstue.  Været var ikke på vår side denne gangen, regn og vind. Vi tok den lange vegen over fjellet,  kjørte Gamlevegen over Haukeli, litt smalere veg enn gjennom tunnellen.  Flott tur, snøen lå fortsatt enkelte steder.

På Haukeliseter Fjellstue startet vi med kaffi og deilige boller.  Så ble det tur på noen av damene.  Vi kledde oss i regntøy, lue og votter.  Det blåste kraftig, men regnet ga seg, og det ble til og med noen solgløtt, ble en fin tur.  Det ble mange stopp, da det var utrolig masse forskjellige blomster som måtte studeres og finne navn på. Haukeli Fjellstue ligger på ca 1000m over havet, litt høgt til fjells.

Etter en frisk tur ble det middag.  Vi fikk servert sprøstekt aure og  PannaCotta til dessert. Deilig middag og praten gikk lett rundt bordet, mimring om tidligere sommerturer.  SBK har vært på mange turer opp gjennom årene.

Tusen takk for en flott tur og flott gjeng.  God sommer til alle sammen.

Hilsen Tone, referent.