Hopp til hovedinnhold

Vivestad Bygdekvinnelag

Stor takk til alle produsentene av mat og drikke

Stor takk til alle produsentene av mat og drikke. Foto: privat

Hege Ramseng fra Bryggeri- og drikkevareforeningen

Hege Ramseng fra Bryggeri- og drikkevareforeningen. Foto: AK

Forrett fra Bents Viltkjøkken

Forrett fra Bents Viltkjøkken. Foto: AK

Arne Eide fra Haandbryggeriet

Arne Eide fra Haandbryggeriet. Foto: AK

Hanne Sjue

Hanne Sjue. Foto: privat

Leder takker alle bidragsyterne

Leder takker alle bidragsyterne. Foto: SHJ

Damenes aften og ølets vidunderlige verden!

"Dette er tredje året på rad vi inviterer alle damene i Vivestad til Damenes aften. I kveld skal vi oppdage ølets vidunderlige verden! Den verdenen ønsket vi at enda flere enn oss i Vivestad skulle få oppleve, så derfor ble invitasjonen også sendt til medlemmer av BKL i våre nabobygder" kunne leder Anne Ka fortelle da hun ønsket 50 damer velkommen til denne kvelden.

Hege Ramseng fra Bryggeri- og drikkevareforeningen fortalte om norsk ølkultur og ølhistorie. Før hver rett fortalte Arne Eide fra Haandbryggeriet litt om øllet vi skulle få drikke og matprodusenten fortalte litt om sin virksomhet og maten vi skulle få smake. 

Som velkomstdrikk ble det servert en tørr cider, (med eller uten alkohol) fra Nordre Bergan Gård.
Til forrett fikk vi servert røkt og speket lam og rådyr fra Bents Viltkjøkken med litt aroniagele fra Sjue Gård, og en lys pilsner: Haandverkpils.
Hovedrett var en Bratwurst fra Vallumrød Gård med hjemmelaget potetstappe, servert sammen med en Ipa: Fyr og Flamme.
Som dessert fikk vi to biter sjokolade fra Odin Sjokolade, servert sammen med en mørk bitter: Dark Force.

En stor takk til Hanne Sjue som så villig sa ja til å organisere kvelden og kontaktet foredragsholdere og de lokale småskalaprodusenter. Hanne hadde også regien denne kvelden. På kjøkkenet hadde Stian Sørsdal kontroll, godt hjulpet av en fin gjeng med bygdemenn.

Anne Ka avsluttet kvelden med å takke alle som hadde bidratt, og takket alle bygdedamene for en flott kveld!